کسب مقام سوم در چهاردهمین المپیاد بین المللی میکروالکترونیک سیناپسس توسط دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک

گلوریا سپنتا دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهیدباهنر کرمان با کسب مقام سوم، به عنوان یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به مرحله نهایی چهاردهمین المپیاد بین المللی میکروالکترونیک راه یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکترسعید اسماعیلی جعفرآبادی رئیس گروه برق دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرمان در پاسخ به خبر نگار روابط عمومی در مورد المپیاد بین المللی میکروالکترونیک سیناپسس گفت: این المپیاد هرسال در دو مرحله کشوری و بین المللی با تمرکز بر طراحی و تست مدارهای دیجیتال برگزار می‌شود. با توجه به اینکه این المپیاد توسط یک شرکت مطرح و معتبر به نام سیناپسس برگزار می‌گردد فرصت بسیار خوبی برای مطرح شدن دانشجویان و دانشگاه‌ها در مجامع علمی خارج از کشور است.

وی بیان کرد: امسال چهاردهمین دوره این المپیاد در روز چهارشنبه 10مهرماه98، در دانشگاه تهران برگزار شد که گلوریا سپنتا از دانشجویان ارشد الکترونیک موفق به کسب رتبه سوم کشوری شد و به مرحله رقابت بین المللی این المپیاد راه پیدا کرد.

دکتر علی ماهانی دبیر گروه الکترونیک، در خصوص اهداف چهاردهمین المپیاد بین المللی میکروالکترونیک سیناپسس خاطر نشان کرد: علاوه بر شناسائی نخبگان و الهام بخشی مهندسین جوان در حوزه الکترونیک، توسعه هرچه بیشتر دانش میکروالکترونیک در کشورهای شرکت کننده، افزایش علاقه به علم میکروالکترونیک درمیان مهندسین جوان، شکل گیری گروه‌های فعال متشکل از متخصصین جوان، تشخیص سطح دانش در زمینه میکروالکترونیک برای ایجاد تغییرات لازم در برنامه‌های آموزشی است. بخش رقابت کشوری این المپیاد هرساله به میزبانی مرکز ICEEP در دانشگاه تهران و با حضور دانشجویان و محققین جوان زیر 30 سال سرار کشور برگزار می‌شود که نشان دهنده رقابت فشرده برای راهیابی به مرحله بین المللی این المپیاد است.

دبیر گروه الکترونیک گفت: سال گذشته رتبه اول کشوری را دانشجوی الکترونیک دانشگاه شهید باهنر کرمان کسب کرد و البته باید ذکر کنم که این دانشجویان مقطع کارشناسی را هم در دانشگاه شهیدباهنر پشت سرگذاشتند.

وی افزود: مرحله بین المللی این المپیاد ۱۳ آبانماه 98 در ایروان پایتخت ارمنستان با حضور دانشجوی دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان مقام سوم کشور برگزار خواهد شد.